Tarihçe

Hemen iletişim kurun!

İletişim bilgilerinden yada iletişim formunu kullanarak hemen bize ulaşın, servislerimiz ve ürünlerimiz hakkında daha geniş kapsamlı bilgi verelim.

Bize ulaşın

Tarihçe

Dünden bugüne Günmak Hidrolik'in tarihi

Sn. Salih Güneri’nin 1968 yılında ortaklıkla kurduğu firma soğuk demircilik ve kaynakçılık ile sanayicilik hayatına ilk adımı atmıştır. Firma, çapa makinası, su tankeri ve römork imalatı ile tarım sektöründe faaliyet göstermiş, 1977 yılında gelen talep üzerine sanayi sektöründe ihtiyaç olan hidrolik ön yükleyici imalatı başlamıştır. Sonrasında firma, beko loader ve direk sökme dikme vinci gibi imalatlarla sektör ihtiyaçlarını karşılamış, 1985 yıllında ise hidrolik arka yükleyici imalatına başlamıştır. 1990 yılında ayrılma kararı alınarak ortaklık sonlandırılmıştır. Sn. Salih Güneri oğlu Murat Güneri ile kendi markaları olan Günmak Hidrolik adıyla traktör üzerine monte edilen hidrolik ön yükleyici, hidrolik arka yükleyici ile kazıcı yükleyici imalatına devam etmiştir.

Uzak görüşlülüğü, çalışma azmi ve kararlılığı ile her zaman önder bir kişilik olan firmamız kurucusu Sn SALİH GÜNERİ nin 2008 yılında vefatının ardından oğulları Murat ve Mithat Güneri nin yönetiminde firma ikinci kuşak olarak üretime devam etmektedir.

DÜNDEN BUGÜNE GÜNMAK HİDROLİK MARKASIYLA YAPILAN TASARIM, İMALAT VE İNOVASYON ÇALIŞMALARI

1993 yılında geliştirdiği arazi şartlarında kullanılabilen özel forklift imalatı

1993 yılında tomruk yükleme ataşmanında yapılan tasarım değişikliği ile daha hafif ve daha güçlü bir yapı sağlandı.

1995 yılında hurda kağıt sektörü için tasarlanan hurda kağıt yükleme ataşmanı imalatı

1995 yılında yükleyici iş makinalarına özel tasarım tomruk yükleme ataşmanı tasarım ve imalatı

2000 yılında sınırsız boyda kaynak yapabilen boy kaynak makinası tasarım ve imalatı

2002 yılında tarım sektöründe kullanılmak üzere tasarlanan 3 dakika gibi kısa sürede sökülüp takılabilen demonte yükleyici imalatı

2003 yılında yükleyicinin ağırlığını değiştirmeden kaldırma kapasitesini arttırmak için hidrolik uzamalı ağırlık tasarım ve imalatı (faydalı model patent belgesi alınmıştır.)

2005 yılında Uzel Makina San AŞ nin ihracatını yaptığı traktörlere 46 adet demonte yükleyici imalatı ( 45 gün içerisinde imalatı ve montajı yapılarak teslim edilmiştir)

2006 yılında Uzel Makine San AŞ nin talebi doğrultusunda yapmış oldukları traktöre monte edilen pamuk hasat makinaları için ters kullanım sistemi tasarım ve imalatı (traktör koltuğunun ters çevrilerek herhangi bir işlem yapmadan tersteki direksiyon ve pedal sistemi ile kullanımını sağlayan ekipman)

2008 yılında arka yükleyici de kullanılmak üzere çabuk ekipman değiştirme ataşmanı tasarımı ve imalatı (faydalı model patent belgesi alınmıştır)

2009 yılında hidrolik uzamalı ağırlık üzerine yapılan ar-ge çalışması sonucunda ön aks grubu ile birlikte hareket edebilen denge ağırlığı tasarım ve imalatı ( faydalı model belgesi alınmıştır)

2010 yılında ataşmanlarda güçlendirme kapsamında yapılan ar-ge çalışmalarından sonra ÇOK NOKTADAN YATAKLAMALI ataşman tasarımı ve imalatı (Faydalı model belgesi alınmıştır)

 

GÜNMAK HİDROLİK, geniş görüş açısı, manevra kabiliyeti sade ve güçlü yapısıyla ön plana çıkan hidrolik arka yükleyici imalatına devam etmektedir, Firma, günümüzde de imalat kapasitesini geliştirerek ve donanım çeşitliliğini sağlayarak tasarım, imalat ve inovasyon çalışmalarını sürdürmektedir.

Sizinde gerçek kaliteye ihtiyacınız varsa... Hiç vakit kaybetmeden

Bize Ulaşın